O Chrumasie

“Pamiętnik Chrumasa” to internetowy serial dla dzieci, będący częścią unijnej kampanii “Program dla szkół”. Te zabawne filmiki pokazują dzieciom i rodzicom, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne. Do tej pory powstało już blisko 40 odcinków “Pamiętnika Chrumasa”.

Każdy odcinek serialu przedstawia przygody trójki przyjaciół – Chrumasa, Uchola i kozy Mee. W późniejszych odcinkach do ekipy dołącza kotka Miau. Chrumas to sympatyczna świnka, główny bohater serialu. Próbuje odnaleźć równowagę w świecie zdrowego odżywiania, stara się ćwiczyć i przestrzegać zasad zdrowego trybu życia, które wpoili mu rodzice. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, szczególnie, gdy jego przyjaciel Uchol, otyły królik, przynosi do szkoły plecak pełen pysznych batoników, a z jego szkolnej szafki aż wysypują się kaloryczne przekąski…

Na szczęście ich koleżanka, koza Mee, próbuje sprowadzić kolegów na dobre tory i zawsze przypomina im i porcji świeżych warzyw i owoców. Paczka przyjaciół w każdym odcinku “Pamiętnika Chrumasa” z pomocą nauczycieli, członków rodziny i znajomych przekonuje się do tego, że warto jeść warzywa i owoce, ponieważ są smaczne, zdrowe, pełne witamin i błonnika.

W pierwszym sezonie “Pamiętnika Chrumasa” swoich głosów bohaterom użyczyli wspaniali, dobrze znani artyści: Julia Kamińska, Jarosław Boberek, Mirosław Zbrojewicz i Włodek Paprodziad Dembowski z zespołu Łąki Łan.

Słuchowiska, opowiadania, przepisy

Słuchowiska,
opowiadania, przepisy

Serial Pamiętnik Chrumasa

Serial
"Pamiętnik Chrumasa"

Program dla szkół

Dostawy warzyw i owoców dla szkół

Dostawy warzyw i owoców dla szkół

 Promowanie zdrowych nawyków

Promowanie zdrowych nawyków

Program dla szkół

“Program dla szkół” to akcja edukacyjna współfinansowana przez Unię Europejską i realizowana przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem kampanii jest zachęcanie dzieci w szkołach do zdrowego odżywiania poprzez regularne dostarczanie im świeżych warzyw, owoców i produktów mlecznych. W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 wzięło udział blisko 12 000 szkół.

Każda szkoła, która zgłosi się do Programu, zawiera umowę z dostawcami warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Produkty te są dostarczane dla dzieci z klas I-V szkoły podstawowej. Dostawa odbywa się co najmniej 2 razy w tygodniu przez 7-12 tygodni. Dzieci otrzymują w semestrze łącznie 25 porcji świeżych warzyw, owoców i soków oraz 20 porcji produktów mlecznych.

Produkty, które trafiają do dzieci, to jabłka, gruszki, truskawki, marchewki, rzodkiewki, jogurty, kefiry itp. Jednocześnie organizator zachęca rodziców do kontynuowania założeń akcji w domu, co z pewnością wpłynie na zwiększenie skuteczności Programu i zdrowie całej rodziny.

Nieodłącznym elementem “Programu dla szkół” jest serial dla dzieci “Pamiętnik Chrumasa”, który w zabawny i sympatyczny sposób pokazuje oglądającym, jakie korzyści płyną ze zdrowego stylu życia i jak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości warzyw, owoców i produktów mlecznych.

Do ekipy Chrumasa należą królik Uchol, koza Mee i kotka Miau.
Krótkie filmiki i sympatyczni bohaterowie zachęcają dzieci do jedzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych.
Każdy odcinek serialu przedstawia przygody trójki przyjaciół – Chrumasa, Uchola i kozy Mee.

Przeczytaj wszystkie artykuły

Pamiętnik Chrumasa kampania unijna
Serial Pamiętnik Chrumasa